אובדן הסקרנות

כולנו רוצים לחיות חיים טובים ומאושרים, אך פעמים רבות חיי היומיום, השיגרה, הלחצים, האכזבות, הכאבים, אירועים קשים ועייפות גוררים אותנו לכניעה, לויתור על מה שחשוב לנו, להימנעויות, לחרדות ולדיכאונות.

בעקבות כל אלה, ללא קשר לגיל אנו עלולים להתחיל להתנהג ולהרגיש כאילו היינו "זקנים", יבשים, עייפים וחסרי עניין. למדנו שהסקרנות הרגה את החתול, אז ויתרנו עליה, והפכנו אט אט מילדים בעלי עניין לזקנים משועממים וחסרי מוטיבציה.

סקרנות ככוח חיים

מחקרים מוכיחים שסקרנות מטפחת רגשות חיוביים, מפחיתה חרדה, ומשפרת את תחושת הרווחה, האושר ושביעות הרצון מהחיים.

סקרנות היא סוג של כוח חיים, כזה החיוני לגדילה, הנאה, השגת הישגים ובפועל היא חיונית למימוש העצמי שלנו. הסקרנות מאפשרת לנו להטמיע מיומנויות נוספות כמו מיומנויות חברותיות, חוסן עצמי, מודעות עצמית וסביבתית, תושייה, יצירתיות, מעורבות פעילה, קבלת החלטות, תחושת אמפתיה וחמלה – הן לאחר והן לעצמנו.

הסקרנות מאפשרת לנו להיות פתוחים ומקבלים יותר. היא עשוייה להחליף את השיפוטיות שעלולה לתקוע את המחשבות שלנו. בנוסף לכך הסקרנות עשוייה לעזור לנו לפעול גם אל מול פחד ותסכול או אל מול תחושות לא נעימות אחרות.

הסקרנות עשויה לסייע לנו להתגבר על משקעי העבר ולראות את ההתחדשות בכל רגע נתון, כלומר לחיות בהווה, כאן ועכשיו, כאילו נולדנו ממש ברגע זה. כך שהסקרנות מאפשרת לנו בכל גיל להתחיל עכשיו את השינוי לטובה בחיינו ולהישאר בעזרתה צעירים תמיד.

טיפול בגישת ACT ולימוד סקרנות

הסקרנות היא למעשה מיומנות של חיפוש מידע, חיפוש המונע מהפנימיות שלנו. כמו רבות מהמיומנויות גם הסקרנות היא יכולת נרכשת, גם אם נדמה לנו שאבדנו אותה בדרך ,באבק שהותירו הקשיים, המאבקים והמלחמות בחיינו. טיפול המבוסס על גישת ACT יכול לספק לנו סביבה בטוחה ואמינה ללימוד מיומנות הסקרנות ולפתוח לנו דרך חדשה ליצור את השינוי לטובה בחיינו.

האם LI CBT או ACT יכולים לעזור לך או לקרובים לך?

מטפל CBT (מטפל סי בי טי) LI + מטפל ACT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT | תרפיית קבלה ומחויבות ACT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT הוא טיפול ממוקד מטרה וקצר מועד ביחס לגישות אחרות. הטיפול מועבר ע"י מטפל CBT (מטפל סי בי טי) LI ו- ACT והוא יעיל במיוחד עבור הסובלים מקשיים שונים, הפרעות חרדה, דיכאון, דכדוך, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך, תקיעות בחיים, דחיינות ומצבי משבר שונים.

אם אתם מתמודדים עם אחד או יותר ממצבים אלו ומעוניינים לעשות שינוי לטובה בחייכם, הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי CBT (סיביטי) LI בשילוב ACT (אקט) עשוי להיות מתאים לכך ולפרוץ לם את הדרך להפסקת ההתמודדות המטרידה אתכם.

צרו קשר עכשיו לקבוע פגישה.

צור קשר עכשיו!

צרו קשר עכשיו , לקבלת פרטים נוספים ולקביעת פגישה, ואחזור אליך בהקדם.
טיפול קוגניטיבי התנהגותי ACT LI CBT בתל אביב או בזום.

נייד 052-2325511

מלאו את הטופס ושילחו.