חמשת כללי האושר

מהו אושר?

מהו אושר? מאז הזמן העתיק ועד ימינו אנו, רבים הפילוסופים מכל קצוות התבל ניסו להגדיר את האושר ולכל אחד מהם ראיה משלו. בחיי היומיום שלנו אנו מתמודדים עם מצבים קשים, סבל, משברים ומצוקות שונות, אך האם משמעות הדבר שלא נוכל להיות באמת מאושרים? האם אנו יכולים להיות עצובים ומאושרים כאחד? 

החוט המקשר בין ראיות עולם רבות לפשר האושר הוא היכולת שלנו להתקרב להיות האדם שהיינו רוצים להיות. אותו אדם שהיינו רוצים להיות פועל על פי הערכים העמוקים שהוא מאמין בהם בכל הקשר וללא כניעה בהכרח למסלול אליו מכוון אותו סיפור חייו.

הפרקטיקה של האושר

אז איך מתחברת הפילוסופיה של האושר למדעי המוח וההתנהגות? מהי הפרקטיקה של האושר? ככל שאנו מבינים יותר לעומק את מנגנוני החשיבה שלנו ואת תכונות הנוירופלסטיקה של המוח (הגמישות המוחית) ואת מערכות ההישרדות שלנו (אותם יש המכנים מנגנון הילחם וברח) ואת מערכת העצבים החברתית שלנו (The polyvagal theory) הרי שהתשובה לכך תלוייה במיומנויות הקשיבות וניהול תשומת הלב שלנו ומחוייבותנו לפעולה בהתאם לערכים שלנו.

אז מה הם בעצם כללי האושר? בשורות הבאות תמצאו את תמצית חמשת הכללים שיוכלו לקרב אתכם להיות האדם שהייתם רוצים להיות לשפר את איכות חייכם ולהפוך אותם למאושרים יותר. תמצית זו מבוססת על השילוב הידע מהטיפול הקוגניטיבי התנהגותי CBT, ACT, MORITA והן מפילוסופיות, אמונות ודתות: יהדות, טאואיזם וזן בודהיזם.

חמשת כללי האושר | רונן דנציגר

הכאב הוא בלתי נמנע
המאבק מביא אומללות
המשמעות נותנת כח
המטרה היא עשייה מחויבת משמעות
העשייה מקרבת אושר

שימו לב לסיפור שעובר לכם בראש
קבלו שהוא שם
תנו שמות לרגשות ולתחושות העוברים דרככם
תנו להם פשוט להיות שם
אתם בני אנוש, לא יותר ולא פחות
מבלי להימנע מדאגות, שימו לב למה שמשנה

עשו מה שחשוב

האם LI CBT או ACT יכולים לעזור לך או לקרובים לך?

מטפל CBT (מטפל סי בי טי) LI + מטפל ACT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT | תרפיית קבלה ומחויבות ACT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT הוא טיפול ממוקד מטרה וקצר מועד ביחס לגישות אחרות. הטיפול מועבר ע"י מטפל CBT (מטפל סי בי טי) LI ו- ACT והוא יעיל במיוחד עבור הסובלים מקשיים שונים, הפרעות חרדה, דיכאון, דכדוך, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך, תקיעות בחיים, דחיינות ומצבי משבר שונים.

אם אתם מתמודדים עם אחד או יותר ממצבים אלו ומעוניינים לעשות שינוי לטובה בחייכם, הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי CBT (סיביטי) LI בשילוב ACT (אקט) עשוי להיות מתאים לכך ולפרוץ לם את הדרך להפסקת ההתמודדות המטרידה אתכם.

צרו קשר עכשיו לקבוע פגישה.

צור קשר עכשיו!

צרו קשר עכשיו , לקבלת פרטים נוספים ולקביעת פגישה, ואחזור אליך בהקדם.
טיפול קוגניטיבי התנהגותי ACT LI CBT בתל אביב או בזום.

נייד 052-2325511

מלאו את הטופס ושילחו.