תקיעות בחיים וטיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT

"תתחילו באיזה מקום; אתם לא יכולים לבנות מוניטין רק על מה שאתה מתכוון לעשות. "- ליז סמית

תקיעות בחיים, מעגל הקסמים של פחדים וחרדות

נמאס לכם לשמוע את עצמכם מתלוננים על תחושת לחץ, תסכול, עייפות וריקנות? למרות שאתם חושבים שתהיו יותר מאושרים אם תעשו שינוי, אתם מעדיפים להישאר במצב הנוכחי ולהתקע איתו? מעדיפים לא לחשוב קדימה אלא להעביר איכשהו את היום?… יתכן ואתם פשוט סובלים מ "תקיעות בחיים"

הרבה מאיתנו מוצאים את עצמם בשלב מסויים בחיים עם תחושת תקיעות ותסכול מיאש. תקיעות בחיים היא מעיין צעידה במסלול מעגלי סביב הזנב, שואלים את עצמנו שוב ושוב את אותן שאלות, ללא יכולת קבלת החלטה לפעולה יזומה או ליצירת שינוי.

תחושת התסכול המתגבר מעמיקה עוד יותר את הסבל מהתקיעות בחיים, מגבירה את החרדות המזינות אותה ולעיתים גם גורמת לדיכאון משתק. התקיעות מתנהלת כמו ספירלה מתרחבת ופוגעת בנו במרבית מישורי החיים, מונעת מאיתנו לממש את הפוטנציאל הגלום בנו.

הגורמים לתחושת תקיעות בחיים – חרדה ופחד

לתחושת התקיעות בחיים יכולים להיות גורמים רבים אשר מאחורי רובם מסתתרת חרדה כלשהי. הצורך לקבל אישור מאחרים, חוסר ביטחון עצמי, חוסר מודעות, השוואת עצמך לאחרים (המעצימה בעידן הרשתות החברתיות), דחיינות, ציפיות לא מציאותיות מעצמך, אי קביעת מטרות, השמת עצמך בתחתית סולם העדיפויות ועוד.

סת גודין, סופר, מרצה מומחה שיווק ואחד הבלוגרים העסקיים הפופולריים בעולם, כתב שכאשר חשים תחושת "לא בא לי", ולא ברור לנו מדוע, אז יש לחפש את הפחד הנסתר שעומד מאחורי התחושה הזו.

LICBT טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT בעצימות נמוכה ויציאה מההתקעות בחיים

התקיעות בחיים הופכת להרגל או לדפוס התנהגות לא יעיל ולעיתים מזיק שמלווה אותנו ברקע, ומאוד קשה לנו לשנותו בלי עזרה חיצונית. דפוס ההתנהגות הזה מבוסס על אמונות, פרשנויות וצורת חשיבה (קוגניציה) הפוגעת בנו.

בעזרת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי LI CBT, אנו לומדים לגלות את החרדות העומדות מאחורי התקיעות, לאתר את המחשבות האוטומאטיות המגבילות אותנו, למצוא להן מחשבות מאזנות ולצאת ממעגל הקסמים של ההתנהגויות המזיקות לנו.

במסגרת טיפול LICBT נלמדות טכניקות ואסטרטגיות פעולה המתאימות לנו ומאפשרות לנו לפעול בדרך פרו-אקטיבית, לעצור את הספירלה המתרחבת של ההתקעות המגבילה ולצאת לדרך מספקת של מימוש עצמי אל מקום טוב יותר בחיים.

עוד על LICBT טיפול קוגניטיבי התנהגותי

רק בגלל שהעבר לא הסתדר כמו שרצית, זה לא אומר שהעתיד לא יכול להיות טוב יותר ממה שתיארת לך אי פעם
זיאד ק 'עבד אלנור

האם LICBT יכול לעזור לך או לקרובים לך?

לברור, מלא/י את הפרטים בטופס ואחזור במהרה.